Круглий стіл «Від теорії до практики: інноваційні підходи викладання уроків біології та хімії» для вчителів біології та хімії
29 квітня для вчителів біології та хімії закладів освіти Івано-Франківської територіальної громади відбувся круглий стіл «Від теорії до практики: інноваційні підходи викладання уроків біології та хімії».
Під час зустрічі обговорювалися ряд важливих питань, одним з яких була робота з обдарованою молоддю. Галина Кульпа, вчителька Порічанського ЗЗСО І-ІІ ступенів, та Людмила Замбриборщ, вчителька хімії Бірківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Т.Шевченка, поділилися досвідом підготовки учнів до ІІІ та ІV етапів Всеукраїнської учнівської олімпіад з біології та хімії. Соломія Качур, вчителька біології Вороцівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів, розповіла про участь учнів у різноманітних конкурсах, а також поділилася методикою створення ошибана-картин.
Оксана Окулова, педагогиня Івано-Франківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені І.Франка, акцентувала увагу присутніх на застосуванні елементів STEM - освіти на уроках хімії та біології, адже STEM-освіта є невіддільною частиною концепції Нової української школи (НУШ), оскільки націлена не лише на здобуття знань, а й на одержання компетенцій. Оксана Володимирівна також наголосила на важливості впровадження діяльнісного підходу при вивченні біології та хімії, завдяки якому дитина не отримує знання у готовому вигляді, а здобуває їх самостійно у процесі власної навчально-пізнавальної діяльності.
Ольга Михайлишин, вчителька біології Івано-Франківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені І.Франка, поділилася досвідом застосування на уроках біології методу моделювання, який забезпечує формування в учнів провідних понять, засвоєння біологічних закономірностей та дозволяє підвищити ефективність засвоєння здобутих знань.
Мирослава Коцюх, вчителька хімії Вороцівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів, провела майстер-клас для педагогів «Використання ігрового методу моделювання на уроках біології» та поділилася досвідом проєктної роботи з учнями.
Оксана Ольшанська та Дар’я Тиховська, вчителі біології Івано-Франківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені І.Франка, розповіли про стан викладання інтегрованого курсу «Пізнаємо природу» у 5 класі, з допомогою якого вчитель навчає учнів досліджувати природу, набувати природничих знань, працювати з інформацією природничого змісту.
Лілія Кучма, вчителька Великопільського ЗЗСО І-ІІ ступенів, представила дидактичні матеріали, які вона використовує для проведення уроків, продемонструвала різноманітні вправи з застосуванням комп’ютерної техніки.
Учасники круглого столу обговорили особливості впровадження концепції Нової української школи у 2024/2025 навчальному році у 7 класі на уроках біології та хімії. Головним очікувальним результатом буде дослідницька і навчальна компетентності, усвідомлення учнів різноманіття методів пізнання природи, розвиток критичного мислення та біологічної медіаграмотності.
Іванна Божик, фахівець з питань освіти відділу освіти, культури, молоді та спорту Івано-Франківської селищної ради, подякувала педагогам за обмін досвідом з колегами, за цікаві пропозиції щодо вирішення проблемних питань, які виникають під час викладання уроків біології та хімії, за корисну інформацію, яка стане у пригоді тим педагогам, які з нового навчального року почнуть втілювати засади Нової української школи на уроках біології та хімії в 7 класах.
По завершенню обговорення робочих питань для усіх учасників круглого столу отець Володимир Пиріг провів Хресну дорогу, під час якої вони мали можливість розважати над страстями Христовими та спільно помолитися за якнайскорішу перемогу над ворогом та за збереження життя для кожного захисника.
Висловлюємо подяку отцю Петрові Проціву за можливість проведення круглого столу в Будинку паломника.