Вчителі біології закладів освіти Івано-Франківської селищної ради взяли участь у семінарі «Моніторинг видового біологічного різноманіття: нові методи та підходи»
25 березня вчителі біології закладів освіти Івано-Франківської селищної ради мали можливість взяти участь у семінарі «Моніторинг видового біологічного різноманіття: нові методи та підходи», який організували працівники Природного заповідника „Розточчя”.
Метою заходу було залучити вчителів біології та учнівську молодь до інвентаризації флори і фауни біосферного резервату «Розточчя», ознайомити з новими методами та підходами моніторингу видового біологічного різноманіття.
Семінар розпочався екскурсією Музеєм природи та садибою заповідника. Згодом до усіх із привітальним словом звернувся Ігор Скольський, в.о. директора Природного заповідника „Розточчя”, який запросив педагогів та учнів закладів освіти до співпраці щодо моніторингу визначення різноманітності рослин та тварин своєї місцевості.
Учасники семінару прослухали доповіді:
- «Моніторинг тварин на території Природного заповідника «Розточчя»(доповідачі: старший науковий співробітник, к.б.н. Юрій СТРУС; старший науковий співробітник, к.б.н. Василина СТРУС);
- «Моніторинг рідкісних видів рослин біосферного резервату «Розточчя» ( доповідачі: старший науковий співробітник Наталія ФЕРЕНЦ; Ігор ХОМИН, науковий співробітник Природного заповідника «Розточчя»);
- Центр даних «Біорізноманіття України» як інструмент для моніторингу об’єктів біологічного різноманіття» ( доповідач - завідувач відділу Державного природознавчого музею НАН України, к.б.н. Володимир РІЗУН).
Усі присутні мали можливість ознайомилися з використанням додатків Seek та iNaturalist під час дослідження біорізноманіття. А на завершення для педагогів було проведено практичне заняття у природі.
Щиро вдячні організаторам семінару за доброзичливу атмосферу, цікаві та змістовні доповіді, за ознайомлення із новими методами та підходами моніторингу видового біологічного різноманіття, які можна застосувати на уроках біології.