16:13 06.06.2024
Новини
4 та 5 червня для педагогів закладів освіти Івано-Франківської територіальної громади проходили очні курси "ДІЗНайся: про дистанційне і змішане навчання», метою яких було ознайомити учасників із сучасними педагогічними стратегіями та технологіями проведення уроків у дистанційному та змішаному форматі, а також максимально активно впроваджувати запропоновані рішення в освітній процес.
З допомогою курсів освітяни могли покращити свій рівень володіння ефективними інструментами впровадження дистанційного та змішаного навчання у закладах освіти.
Навчання було реалізовано громадською спілкою «Освіторія» за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та фінансової підтримки Глобального партнерства в галузі освіти (GPE) та Уряду Японії.
Висловлюємо подяку Блистів Лілії, тренерці курсів, за професіоналізм та належну організацію, які сприяли засвоєнню здобутих знань.
Відзвенів останній дзвінок у закладах освіти громади.
Кінець навчального року в школах традиційно знаменується святковим останнім дзвінком.. Сьогодні він справді востаннє пролунав для випускників нашої громади. Для них він є сигналом до початку дорослого життя. Нехай воно буде щасливим і сповненим радісними миттєвостями. Повсякчас пам’ятайте: і ваші батьки, і наставники, і Батьківщина покладають на вас великі сподівання. Ваші успіхи стануть найвищою винагородою для усіх нас. Дякуємо педагогам за навчання дітей, за сумлінність, за наполегливість, за професіоналізм. Саме завдяки вашим старанням ми маємо свідому, культурну та освічену націю. Бажаю всім дітям та дорослим безпечних та мирних канікул, сповнених нових цікавих вражень.16:34 03.06.2024
Відкрили меморіальну дошку Василю Боруху, вчителю-Герою
У Домажирському ЗЗСО І-ІІІ ступенів відкрили та освятили меморіальну дошку Василю Боруху - Герою, вчителю історії, який понад 30 років присвятив цій школі, й загинув, захищаючи територіальну цілісність України.15:31 03.06.2024
Проведено І етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура")
28 травня в Івано-Франківській громаді проведено І етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура").10:36 28.05.2024
29 квітня для вчителів біології та хімії закладів освіти Івано-Франківської територіальної громади відбувся круглий стіл «Від теорії до практики: інноваційні підходи викладання уроків біології та хімії».
Під час зустрічі обговорювалися ряд важливих питань, одним з яких була робота з обдарованою молоддю. Галина Кульпа, вчителька Порічанського ЗЗСО І-ІІ ступенів, та Людмила Замбриборщ, вчителька хімії Бірківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Т.Шевченка, поділилися досвідом підготовки учнів до ІІІ та ІV етапів Всеукраїнської учнівської олімпіад з біології та хімії. Соломія Качур, вчителька біології Вороцівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів, розповіла про участь учнів у різноманітних конкурсах, а також поділилася методикою створення ошибана-картин.
Оксана Окулова, педагогиня Івано-Франківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені І.Франка, акцентувала увагу присутніх на застосуванні елементів STEM - освіти на уроках хімії та біології, адже STEM-освіта є невіддільною частиною концепції Нової української школи (НУШ), оскільки націлена не лише на здобуття знань, а й на одержання компетенцій. Оксана Володимирівна також наголосила на важливості впровадження діяльнісного підходу при вивченні біології та хімії, завдяки якому дитина не отримує знання у готовому вигляді, а здобуває їх самостійно у процесі власної навчально-пізнавальної діяльності.
Ольга Михайлишин, вчителька біології Івано-Франківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені І.Франка, поділилася досвідом застосування на уроках біології методу моделювання, який забезпечує формування в учнів провідних понять, засвоєння біологічних закономірностей та дозволяє підвищити ефективність засвоєння здобутих знань.
Мирослава Коцюх, вчителька хімії Вороцівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів, провела майстер-клас для педагогів «Використання ігрового методу моделювання на уроках біології» та поділилася досвідом проєктної роботи з учнями.
Оксана Ольшанська та Дар’я Тиховська, вчителі біології Івано-Франківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені І.Франка, розповіли про стан викладання інтегрованого курсу «Пізнаємо природу» у 5 класі, з допомогою якого вчитель навчає учнів досліджувати природу, набувати природничих знань, працювати з інформацією природничого змісту.
Лілія Кучма, вчителька Великопільського ЗЗСО І-ІІ ступенів, представила дидактичні матеріали, які вона використовує для проведення уроків, продемонструвала різноманітні вправи з застосуванням комп’ютерної техніки.
Учасники круглого столу обговорили особливості впровадження концепції Нової української школи у 2024/2025 навчальному році у 7 класі на уроках біології та хімії. Головним очікувальним результатом буде дослідницька і навчальна компетентності, усвідомлення учнів різноманіття методів пізнання природи, розвиток критичного мислення та біологічної медіаграмотності.
Іванна Божик, фахівець з питань освіти відділу освіти, культури, молоді та спорту Івано-Франківської селищної ради, подякувала педагогам за обмін досвідом з колегами, за цікаві пропозиції щодо вирішення проблемних питань, які виникають під час викладання уроків біології та хімії, за корисну інформацію, яка стане у пригоді тим педагогам, які з нового навчального року почнуть втілювати засади Нової української школи на уроках біології та хімії в 7 класах.
По завершенню обговорення робочих питань для усіх учасників круглого столу отець Володимир Пиріг провів Хресну дорогу, під час якої вони мали можливість розважати над страстями Христовими та спільно помолитися за якнайскорішу перемогу над ворогом та за збереження життя для кожного захисника.
Висловлюємо подяку отцю Петрові Проціву за можливість проведення круглого столу в Будинку паломника.
10:47 29.04.2024
Команда учнівського самоврядування Бірківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Тараса Шевченка взяла участь у конкурсі світлин "Мої Карпати", що був проведений педагогічним колективом кафедри спортивного туризму Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.
10:52 26.04.2024
Засідання спільноти працівників психологічної служби закладів освіти
Із метою підвищення рівня професійної компетентності працівників психологічної служби, оволодіння новими техніками в процесі надання допомоги педагогам, здобувачам освіти та їхнім батькам, 24 квітня 2024 року проведено засідання спільноти працівників психологічної служби закладів освіти Івано-Франківської селищної ради. Фахівець з питань освіти Галина Каліцінська проаналізувала участь практичних психологів і соціальних педагогів закладів освіти у І (районному) етапі Всеукраїнського конкурсу авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів «Нові технології у новій школі» у номінації «Корекційно-розвиткові програми» та детально ознайомила із здійсненням аналізу стану діяльності психологічної служби, який буде проводитися через єдину електронну систему звітності (ЄЕСЗ). Аліна Карп’як, практичний психолог Бірківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Тараса Шевченка, та Лідія Сафіна, соціальний педагог Бірківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Тараса Шевченка, провели тренінг «Пошук власних ресурсів». Завдання побудовано з елементами арттерапії, креативу та релаксації. Учасники обговорювали питання сучасних підходів до організації діяльності спільноти працівників психологічної служби, участі практичних психологів та соціальних педагогів закладів освіти у конкурсах педагогічної майстерності. Дякуємо нашим захисникам за можливість працювати!11:01 24.04.2024
Відбувся педагогічний діалог «Сертифікація очима учасників та експертів»
🔹12 квітня відбувся педагогічний діалог «Сертифікація очима учасників та експертів» для вчителів початкових класів закладів освіти Івано-Франківської селищної ради та сертифікованих педагогів громади.17:09 12.04.2024
У Бірківському ЗЗСО І-ІІІ ступенів ім. Тараса Шевченка,28 березня 2024 року, відбувся навчально-практичний семінар «Здорова школа - здорова громада» та «Сучасні методи навчання на уроках «Захисту України», спільний для вчителів фізичної культури та предмета «Захист України».
Обговорювалися актуальні питання розвитку фізичної активності та спортивної підготовки учнів, методику проведення сучасного уроку фізичної культури в Новій українській школі, інноваційні підходи, які допоможуть зробити заняття більш продуктивними.
Вчитель Івано-Франківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Івана Франка Іван Фединяк, який брав участь в обласному форумі «Здорова школа-здорова громада» як координатор освітньої галузі «Фізична культура» у громаді поділився з колегами інформацією, яка активно обговорювалася на форумі, а саме:
- підвищення рівня фізичної підготовленості дітей та дорослих в закладах освіти і громаді;
- профілактика неінфекційних захворювань серед учнівства через фізичну активність в школі;
- реалізація концепції розвитку щоденного шкільного спорту;
- запровадження технологій втіленого навчання в русі;
- організації і проведення ефективної фізкультурно-оздоровчої діяльності учнівських ліг «Здорова Україна» та шкільних ліг «Пліч-о-пліч».
Фахівець з питань молоді та спорту відділу освіти, культури, молоді та спорту Івано-Франківської селищної ради Руслан Костюк провів практичне заняття з домедичної підготовки та ознайомив присутніх з послідовністю дій при наданні допомоги за алгоритмом MARCH.
Юрій Башинський, вчитель предмета «Захист України», продемонстрував матеріально-технічне забезпечення навчального кабінету та допоміг вчителям вдосконалити вміння та навички стрільби за допомогою інтерактивного лазерного стрілецького тренажера.
Дякуємо директору Бірківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Т.Шевченка Анатолію Ліннику, який поділився досвідом роботи щодо заохочення учнів вести здоровий спосіб життя та залучення їх до секцій із різних видів спорту.
17:53 28.03.2024
25 березня вчителі біології закладів освіти Івано-Франківської селищної ради мали можливість взяти участь у семінарі «Моніторинг видового біологічного різноманіття: нові методи та підходи», який організували працівники Природного заповідника „Розточчя”.
Метою заходу було залучити вчителів біології та учнівську молодь до інвентаризації флори і фауни біосферного резервату «Розточчя», ознайомити з новими методами та підходами моніторингу видового біологічного різноманіття.
Семінар розпочався екскурсією Музеєм природи та садибою заповідника. Згодом до усіх із привітальним словом звернувся Ігор Скольський, в.о. директора Природного заповідника „Розточчя”, який запросив педагогів та учнів закладів освіти до співпраці щодо моніторингу визначення різноманітності рослин та тварин своєї місцевості.
Учасники семінару прослухали доповіді:
- «Моніторинг тварин на території Природного заповідника «Розточчя»(доповідачі: старший науковий співробітник, к.б.н. Юрій СТРУС; старший науковий співробітник, к.б.н. Василина СТРУС);
- «Моніторинг рідкісних видів рослин біосферного резервату «Розточчя» ( доповідачі: старший науковий співробітник Наталія ФЕРЕНЦ; Ігор ХОМИН, науковий співробітник Природного заповідника «Розточчя»);
- Центр даних «Біорізноманіття України» як інструмент для моніторингу об’єктів біологічного різноманіття» ( доповідач - завідувач відділу Державного природознавчого музею НАН України, к.б.н. Володимир РІЗУН).
Усі присутні мали можливість ознайомилися з використанням додатків Seek та iNaturalist під час дослідження біорізноманіття. А на завершення для педагогів було проведено практичне заняття у природі.
Щиро вдячні організаторам семінару за доброзичливу атмосферу, цікаві та змістовні доповіді, за ознайомлення із новими методами та підходами моніторингу видового біологічного різноманіття, які можна застосувати на уроках біології.
17:14 25.03.2024